Jdi na obsah Jdi na menu
 


 Rok 2006

V roce 2006 jsme s Dantem byli účastníky 5 závodů, kde jsme plemeno německá doga svým výkonem rozhodně nezahanbili.

V psovodské lize naší domovské ZKO Lety jsme v roce 2006 obsadili

5. místo.

Zde je seznam závodů, kterých jsme se zúčastnili a samozřejmě také naše umístění:

 

 • Závod o "pohár Izomatu"

Byl to náš první závod, Dante soutěžil v kategoriii ZZO, kde obsadil z více jak 30 přihlášených psů 22. místo. Bohužel nás takto dozadu odsunul nepodařený aport, který jsme v té době neměli ještě plně docvičen.

 

 • Závod o putovní pohár Let

Zde byl Dant v kategoii ZOP, bylo přihlášeno 15 psů a Dant skončil na pěkném 6. místě.

 

 • Klubový závod dle KJ ČR

Závodili jsme dle ZPU-1 a umístili jsme se na 10. místě.

 

 • Obranářský závod

Závodilo se podle zkušebního řádu TART, Dant byl v kategorii ZMT a obsadil 10. místo.

Obrazek

 

 • Mikulášský závod Rychety 2006

Soutěžili jsme v kategorii ZM, poslušnost jsme zvládli na jedničku, bohužel obrana se Dantovi nepovedla a tak jsme skončili na 14. místě. I když musím říci že závodníků bylo mnoho a úroveň byla vysoká.

 

Ač  zatím nemáme ze závodů žádné první místo, myslím si že i tak jsme dokázali ostatním psovodům se psy služebních plemen ukázat, že německá doga zaslouženě patřila mezi služební plemena a i když je teď vedena jako společenské plemeno, tak že své pracovní vlohy rozhodně neztratila.

Jen je škoda že se výcvikem dog v České republice zabývá poměrně málo lidí. Proto kdo má nebo si chce pořídit dogu a jen trošku uvažuje o výcviku, tak jen do toho, vřele doporučuji, zkoušky kde je pouze poslušnost pro doginu není žádný problém. Všestranné zkoušky již vyžadují někdy více času a trpělivosti od psovoda, ale i tak  je docela dost dog, které mají složeno několik všestranných zkoušek, ať už podle NZŘ, IPO, SchH nebo KJ ČR. 

Obrazek


Rok 2007

 • 24. února 2007     " Obranářský závod v Litoměřicích "

Závodili jsme dle kategorie ZVV 1 a Dante obsadil 13. místo.

 

 

 • 31. března 2007  "Závod o Erb města Benátky nad Jizerou"

Závodili jsme v kategorii ZM a obsadili jsme 6. místo.

   Obrazek                Obrazek

 

Obrazek

 

 • Závod v ZKO Letňany 21. dubna 2007

Závodili jsme dle kategorie ZZO a obsadili jsme 6. příčku.

Obrazek

                                                         

 • Závod o putovní pohár (ZKO Lety) 1. května 2007

Zde jsme soutěžili v kategorii ZM a skončili jsme na 4. místě.

Obrazek 

Obrazek

 

Obrazek

 

 • Jarní závod německých dog (Mladá Boleslav)

        12. května 2007

Dante závodil dle kategorie ZZO. Tato kategorie byla co do počtu soutěžících dog nejobsazenější z celého závodu a Dante skončil na krásném 2. místě z 11 soutěžících dog. Za vítězem zaostal o 2 body, které bohužel ztratil na aportu.

ObrazekObrazek

 

 

 

 

 

 

Obrazek

Zleva: Argus z Hlinišťat (černý) - 1. místo v kategorii ZVV 2 ; Grigia Cane Říčanská hvězda (šedý tygr) - 2. místo v kategorii ZM ; Chad z Josefovských bud (skvrnitý) - 1. místo v kategorii ZM ; Chieeta z Josefovských bud (skvrnitá) - 1. místo v kategorii ZVV 1

Obrazek

zleva: Bonaparte Regia Uttis (skvrnitý) - 1. místo v kategorii ZZO ; Bisanté Silva Tarok (černá) - 1. místo v kategorii "štěňata" ; Frída Bonoda (žlutá) - 2. místo v kategorii "štěňata" ; Arleta (šedý tygr) - 3. místo v kategorii "štěňata" ; Dante Český Sirius (černý) - 2. místo v kategorii ZZO ; Mia (černá) - 3. místo v kategorii ZZO

Obrazek

Dante Český Sirius

 

Zde naleznete kompletní výsledky z jarního závodu

        

Obrazek                              Obrazek

 

 • Bendův memoriál 2007Obrazek

          (Josefov, 8. září 2007)

            Dne 8. září jsem se s Dantem zúčastnila Bendova memoriálu, což je závod pořádaný Klubem chovatelů německých dog a je určen pouze pro plemeno německá doga. Tento závod má mnohaletou tradici a patří k nejvýznamnějším výcvikářským akcím klubu, je to de facto "mistrovství ve výkonu německých dog". 

            Tento rok se "Benďák" konal v Josefově na Moravě. Celkem bylo přihlášeno 23 dog z celé ČR. Závodilo se ve 4 kategoriích : štěňata ; ZZO ; ZM ; ZVV 1

           Nejvíce byla obsazena kategorie ZZO a mile překvapila obsazenost kategorie štěňat, kde se sešlo šest malých dogátek. Po dvou závodnících byly obsazeny kategorie ZM a ZVV 1.

           Dante závodil v kategorii ZM. Stopa se nám moc nevydařila, Dantík se místo stopování chtěl raději pást. Naštěstí ani naše soupeřka Christie Agata neměla na stopě svůj den a předstihla nás jen o 2 body. Ztracené body jsme si vynahradili na poslušnosti, která se Dantovi, až na drobné nepřesnosti, vydařila. Po poslušnosti jsme se ujmuli vedení, ale náskok byl jen pár bodíků, takže se rozhodovalo o konečném umístění na obranách. Dantík se snažil a odkousal vcelku pěkně, i když máme stále co zlepšovat. S napjatými nervy jsem sledovala obrany naší soupeřky. Obranu předvedla také pěknou, ale přece jen chyby tam byly.

Takže HURÁ, Dante zvítězil v kategorii ZM.

Radost mi tím udělal ohromnou, že došlo i na slzičky radosti.

            Závod to byl moc pěkný, organizačně perfektně zvládnutý a bylo se na co dívat. Příští rok by se měl Bendův memoriál pořádat v Čechách. Mohu jen všem doporučit, kdo chce nebo se zajímá o výcvik dog, se přijet podívat či si přímo zazávodit.

          Dogy zde opět předvedly, že ze svých pracovních schopností nic neztratily, ač už jsou mnoho let chovány jako společenské plemeno.

Vítězové jednotlivých kategorií:

štěňata:  Gucci Bonoda (maj. Leopold Dostál)

ZZO:     Abba Vrá-ji (maj. Jiří Ferenc)

ZM:       Dante Český Sirius (maj. Zuzana Žilková)

ZVV 1:  Chieeta z Josefovských bud (maj. Eva Dubšíková)

Celkovým vítězem Bendova memoriálu 2007 se stala skvrnitá fena

Chieeta z Josefovských bud.

Obrazek

ZM 1. místo: Dante Český Sirius, 2. místo Christie Agata z Josefovských bud

Obrazek

Vítěz kategorie ZM Dante Český Sirius.